K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. Zobrazit podrobnosti

Whistleblowing linka

Sberbank CZ (do února 2013 Volksbank CZ) působí na českém trhu již od roku 1993. Za tuto dobu se etablovala jako spolehlivá banka a silný obchodní partner. Jsme si vědomi svého dobrého jména a nechceme v žádném případě s dobrou pověstí banky hazardovat. Všechny banky ze skupiny Sberbank Europe proto přijaly preventivní opatření, jejichž cílem je bránit podvodům a trestným činům osob se vztahem k naší bance.

Jedním z těchto opatření je také zřízení speciální e-mailové adresy, tzv. whistleblowing linky, pro anonymní oznamování nekalého jednání, se kterým se zaměstnanci banky nebo jiné osoby (např. i klienti, obchodní partneři apod.) ve Sberbank CZ setkali. Prostřednictvím e-mailové adresy whistleblowingsberbankcz.cz může kdokoliv, i anonymně, podat oznámení či podnět k prošetření, pokud se domnívá, že se setkal s nekalým jednáním ze strany zaměstnance banky nebo jiné osoby se vztahem k bance.

Zároveň byla také spuštěna jednotná aplikace pro on-line hlášení nekalých praktik pro celou skupinu Sberbank Europe, která zajišťuje maximální standard ochrany identity a kterou zejména z tohoto důvodu využívají nadnárodní společnosti i státy po celém světě. Tato služba je dostupná ve všech jazykových verzích zde.

Anonymita oznamovatelů je v případě této linky zajištěna, k podáním zaslaným na tuto e-mailovou adresu mají přístup výhradně pověření zaměstnanci banky. Možným způsobem podání takového oznámení může být například jeho zaslání z účelově zřízené e-mailové schránky s anonymním názvem (např. abcd1234(*at*)seznam.cz).