K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. Zobrazit podrobnosti

Sberbank přispěla 100 tisíc Evičce na sportovní protézy

Zaměstnanci a Nadační fond Sberbank přispěli 100 tisíc korun na sportovní protézy šestnáctileté studentce Evě, která přišla asi před rokem o obě končetiny po onemocnění zlatým stafylokokem. Díky speciálním protézám bude moci pokračovat v aktivním životě a sportu, kterému se věnovala předtím.

„Na podnět jedné z našich kolegyň se Sberbank rozhodla podpořit mladou Evičku a přispět jí na nové sportovní protézy. Do projektu se zapojili zaměstnanci, kteří společně s Nadačním fondem Sberbank přispěli částkou 100 tisíc korun. Šek jsme Evičce předali během výstupu na Sněžku, kam ji přišli podpořit i zaměstnanci Sberbank,“ říká Jan Hainz, šéf komunikace a člen správní rady Nadačního fondu Sberbank.

Sbírku i charitativní výstup na Sněžku uspořádal Nadační fond KlaPeto. Již sedmý ročník se konal 25. května 2019 pro šestnáctiletou Evu. „Jsme pyšní, kolik účastníků dorazilo, aby podpořilo Evču a další handicapované děti. Skláním velký obdiv Evičce, která rok po amputaci obou nohou sama na Sněžku vyšla za tři a půl hodiny. Díky speciálním protézám bude moci pokračovat ve sportu, tanci a aktivním životě, jaký měla před onemocněním,“ říká Kateřina Klasnová, spoluzakladatelka nadačního fondu KlaPeto, který každý rok poslední květnovou sobotu pořádá výstup na Sněžku na podporu dítěte, které je po amputaci nebo se narodilo bez končetin.

Účastníci akce přispěli koupí oranžového trička s nápisem Na Sněžku pro Evču. Obě nové speciální protézy pro Evičku stály celkem 175 tisíc korun. Zbytek výtěžku věnuje Nadační fond KlaPeto na pojišťovnami nehrazené kompenzační a zdravotní pomůcky pro nejméně 30 handicapovaných dětí.

Sberbank CZ dlouhodobě rozvíjí společensky zodpovědné podnikání. Spravuje vlastní nadační fond, podporuje dobrovolnictví zaměstnanců, podílí se na ochraně životního prostředí a obnově krajiny, finančně pomáhá veřejně prospěšným projektům.

Sberbank CZ, a.s.
Sberbank CZ se svými finančními produkty a službami zaměřuje na retailové klienty, malé a střední firmy a velké společnosti. Její základní hodnotou je co nejvyšší spokojenost klientů. Zakládá si na férovém přístupu a vstřícných službách. Dlouhodobě rozvíjí program FÉR produktů s jasnými cenami a podmínkami. V rámci firemního bankovnictví má Sberbank CZ vedle nabídky běžných bankovních produktů silnou pozici v oblasti devizových operací, strukturovaného a exportního financování. Na českém trhu působí Sberbank CZ od roku 1993, od 1. ledna 1997 jako samostatná akciová společnost. Jejím majoritním vlastníkem je Sberbank Europe AG se sídlem ve Vídni.

Název souboru Formát Velikost Odkaz
Tisková zpráva ke stažení docx 34.24kB Stáhnout