K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. Zobrazit podrobnosti

Sberbank CZ sleduje svou uhlíkovou stopu

Sberbank CZ sleduje dopad své podnikatelské činnosti na prostředí. Jako první banka v Česku si nechala vypracovat uhlíkovou stopu a získala ocenění „Sledujeme CO2“ od asociace CI2.

Celková uhlíková stopa Sberbank CZ narostla mezi lety 2014 – 2015 o 6,8 % (Scope 1, 2 a 3). Tento nárůst je dán především rozšiřováním aktivit banky a nárůstem počtu poboček, počtu zaměstnanců a souvisejících provozních položek. Pozitivní skutečností je, že uhlíková stopa vztažená na jednoho klienta banky poklesla ve stejném období o 26 %.

V letošním roce plánujeme snižovat emise skleníkových plynů i díky lednovému přesunu centrály Sberbank do nového ekologicky šetrného kancelářského objektu Aviatica, který získal precertifikaci zelené budovy LEED Gold. Maximální důraz na úsporný provoz a ochranu životního prostředí klademe také při rekonstrukci poboček.