K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. Zobrazit podrobnosti

Společenská odpovědnost Sberbank CZ

CSR – tři písmena pro velkou věc

Pojem společenská odpovědnost firem je českým překladem anglického výrazu Corporate Social Responsibility, pro který je používána zkratka CSR. Jedná se o koncept, kterým se podniky otevřeně přiznávají ke své spoluodpovědnosti za stav prostředí a chod společnosti, ve které podnikají. 

CSR ve Sberbank CZ

I my chceme, aby naši klienti věděli, že nás okolí, ve kterém působíme, zajímá.

Pro Sberbank CZ znamená společenská odpovědnost vést banku odpovědným a citlivým způsobem, abychom dosáhli dlouhodobého úspěchu. Naším cílem není zisk za každou cenu, víme, že budoucí úspěch závisí na důvěře mezi bankou a jejími klienty, kterou vybudujeme dnes.

Dlouhodobě se zaměřujeme především na tyto projekty:

  • Nadační fond Sberbank CZ
  • Dobrovolnictví zaměstnanců Sberbank CZ
  • Sberbank les - podpora obnovy krajiny
  • Finanční podpora veřejně prospěšných projektů
  • Ekologický přístup banky

Znáte neziskovou organizaci, která by potřebovala finanční pomoc, a rádi byste ji podpořili prostředky z Nadačního fondu? Neváhejte a vyplňte formulář Žádost o finanční podporu.

Výroční zpráva o CSR

Novinky

Sberbank CZ v boji proti rakovině

V rámci listopadové akce Movember se rozhodla Sberbank CZ uspořádat workshopy #Mysli na sebe včas zaměřené na podporu zdraví. Spolupracuje s neziskovou organizací Loono, která v pobočkách banky učí klienty a širokou veřejnost, jak rozpoznat rakovinu a správným samovyšetřením včas...

Podpořené projekty z nadačního fondu v roce 2015

V roce 2015 byly peníze z Nadačního fondu Sberbank CZ rozděleny mimořádně dvakrát. V červenci vybírala správní rada z 23 navržených projektů a na svém zasedání podpořila 8 projektů částkou 129 100 Kč. V rada podpořila z 10 navržených 6 nejzajímavějších projektů celkovou částkou 5...

108 kg PET víček pro Jakuba

V dubnu loňského roku jsme spustili akci PET víčka pro Jakuba. S nápadem sbírat víčka přišla kolegyně, která narazila na sbírku pro sedmiletého Jakuba Molku, který trpí epilepsií a řadou dalších zdravotních obtíží.

Sberbank CZ sleduje svou uhlíkovou stopu

Sberbank CZ sleduje dopad své podnikatelské činnosti na prostředí. Jako první banka v Česku si nechala vypracovat uhlíkovou stopu a získala ocenění „Sledujeme CO2“ od asociace CI2.

Přes 200 dárků do dětských domovů

V prosinci jsme uspořádali již čtvrtý ročník akce Dárky do dětských domovů. Téměř 200 dárků se nám společně podařilo dodat dětem do čtyřech dětských domovů – DD Olomouc, DD Radenín (Tábor), DD Ústí nad Labem a DD Znojmo.

Sberbank podporuje Movember

Po celý listopad se Sberbank CZ zapojila do celosvětové kampaně na podporu prevence rakoviny prostaty a varlat – Movember. V průběhu měsíce jsme uspořádali tři akce na podporu osvěty mezi zaměstnanci.

Výsadba Sberbank lesa v Beskydech

Třetí letošní dobrovolnický den se konal mimořádně v sobotu 7. listopadu v Beskydech. Dobrovolníci z Brna, Prahy, Zlína i Ostravy se vydali do beskydských kopců mezi Vsetínem a Velkými Karlovicemi vysadit další Sberbank les.

Úklid Sberbank lesa v Podještědí

V pátek 31. července se uskutečnil dobrovolnický den Sberbank CZ také v Čechách. Skupina zaměstnanců se vydala do Sberbank lesa v Podještědí, který jsme zde vysadili v roce 2013.

Sberbank CZ patronem Kočičího kamene

V pátek 31. července se na Pálavě sešli dobrovolníci z brněnských poboček, kteří měli za úkol pokosit a pohrabat lokalitu přírodní památky Kočičí kámen kousek od Mikulova.

Půlmaratony pro Nadační fond

V březnu a dubnu 2015 běželo přes 50 zaměstnanců půlmaraton v Praze a v Brně, aby podpořili a zviditelnili Nadační fond Sberbank CZ.
Věnujte nám chvilku