K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. Zobrazit podrobnosti

Dluhopisy

Výhody pro Vás

  • Vyšší výnos než u standardních produktů 
  • Nižší míra rizika v porovnání s investicí do akcií
  • Pravidelná výplata kupónů

Cenové podmínky

  • Poplatky spojené s poskytnutím této služby naleznete v našem sazebníku.
  • Podrobnější informace o cenových podmínkách Vám rádi sdělí naši poradci

Podrobné informace o produktu

Dluhopis je cenný papír, kterým se dlužník, jež tento cenný papír vydává, zavazuje majiteli dluhopisu, že mu ve stanoveném termínu vyplatí jeho nominální hodnotu včetně příslušného úroku. Na rozdíl od akcie tento druh cenného papíru zajišťuje předem známý finanční výnos, a je tedy méně rizikovou investicí. Dluhopis může mít pevně stanovenou úrokovou sazbu (tzv. fixní dluhopis), nebo lze úrokovou sazbu stanovovat průběžně v závislosti na určité hodnotě (např. na inflaci nebo Priboru), v takovém případě se jedná o variabilní dluhopis.

Motivem k investování do dluhopisu je jeho vyšší výnos oproti současným, často velice nízkým úrokovým sazbám na bankovních termínových vkladech.

Na trhu je obrovské množství různých dluhopisů emitentů, výnosů, období splatnosti a v různých měnách. V dnešním světě lze technicky velice snadno investovat nejenom do českých státních dluhopisů v českých korunách, ale i do polských nebo dokonce ruských státních dluhopisů. Stejně snadno lze samozřejmě investovat i do dluhopisů emitovaných různými bankami nebo korporacemi.

Sberbank CZ nabízí investování i do dluhopisů, které svým charakterem zajišťují předem známý finanční výnos a jsou tedy méně rizikovou investicí.

Informace o ochraně klienta při investování

Na tento produkt se vztahují ustanovení o vyšší ochraně klienta dle směrnice Evropské unie č. 2004/39/EC „Směrnice o trzích s finančními nástroji" (The Market in Financial Instruments Directive) - MiFID II.

Obraťte se na nás

  • Na kterékoli z poboček Sberbank CZ
  • Na infolince 800 133 444
  • Pomocí kontaktního formuláře na této stránce

Informace obsažené v tomto reklamním materiálu nejsou veřejnou nabídkou, výzvou k podávání nabídek ani nabídkou na uzavření smlouvy. K získání a využívání služeb Sberbank je nutné nejdříve uzavřít příslušnou smlouvu a splnit podmínky v ní uvedené. Kompletní nabídku služeb a produktů naleznete na www.sberbankcz.cz nebo na kterékoliv pobočce.

Dluhopisy

„Investice do dluhopisů je určena pro investory s delším investičním horizontem, kteří preferují vyšší zhodnocení a současně nižší míru rizika. S námi budete mít nejlepší informace k tomu, abyste se rizikům vyhnuli.“

Markéta
Osobní bankéřka

Markéta - osobní bankéřka

Kontaktujte nás

Máte dotaz? Potřebujete více informací o našich produktech? Rádi Vám poradíme.
Pole {0} musí být vyplněno.
Pole {0} musí být vyplněno.
Pole {0} musí být vyplněno.
Pole {0} musí být vyplněno.
Pole {0} musí být vyplněno.
Pole {0} musí být vyplněno.