K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. Zobrazit podrobnosti

Změna banky

Nejste spokojení se svou současnou bankou? Obraťte se na nás a my se postaráme o převod Vašeho účtu do Sberbank CZ.

S původní bankou zařídíme převod Vašich trvalých příkazů a souhlasů s inkasem, nastavíme SIPO. Pomůžeme Vám při oznámení nového bankovního spojení u inkasujících společností či při oznámení o změně Vašeho účtu coby příjemce pravidelných příchozích plateb.

Proč právě Sberbank CZ?

  • Proplatíme Vám poplatky spojené se zrušením účtu u původní banky až do výše 300 Kč
  • Platby v rámci Sberbank CZ zcela zdarma
  • Příchozí platba zdarma

Jak proběhne změna banky?

Navštivte pobočku Sberbank CZ šipka  Sepíšeme společně žádost o změnu banky šipka  Vyřídíme za Vás vše potřebné ke změně šipka  Do 15 pracovních dnů je účet převeden

Jak proběhne proplacení nákladů za změnu banky?

Jestliže využijete kodexu mobility klientů a při změně banky Vám vzniknou nějaké náklady, např. při zaúčtování poplatku za zrušení trvalých příkazů, povolení k inkasu a podobně, proplatíme Vám je až do výše 300 Kč.

Stačí s sebou přinést na pobočku Sberbank CZ výpis z účtu ze staré banky, který bude obsahovat Vaše jméno, adresu, číslo účtu a popis poplatku, který chcete proplatit a my Vám tuto částku připíšeme na Váš nový účet u Sberbank CZ. Výpis nesmí být starší než 3 měsíce.

Co je "Kodex Mobilita klientů"?

Základem Kodexu „Mobilita klientů – postup při změně banky“ jsou společné principy, které byly vyvinuty bankami, spořitelnami a dalšími poskytovateli platebních služeb na základě výzvy Evropské komise. Společné principy zahrnují přehled postupů a pravidel pro případ, kdy klient chce převést provádění všech trvalých příkazů k úhradě a souhlasů s inkasem do jiné banky a změnit tak svoji banku. Cílem Kodexu je stanovení společných a závazných principů a pravidel pro změnu banky.

Sberbank CZ přistoupila k dodržování kodexu České bankovní asociace nazvanému „Mobilita klientů“. Tento standard ČBA od 1. listopadu 2009 umožňuje klientům snazší přechod od jedné banky k jiné. Kodex bankám ukládá, aby vyřídily za klienty formality spojené s převedením trvalých příkazů a souhlasů s inkasem z původní banky do banky nové.

Kodex Mobilita klientů

Komu je „Mobilita klientů – změna banky“ určena?

Proces, který usnadňuje změnu banky, je určený pro fyzické osoby, spotřebitele.

Co dělat, když nejde zrušit původní účet?

Jestliže máte u stávající banky hypoteční úvěr, kontokorent či jiný úvěr, nebo je na Vašem účtu exekuce, je možné, že Vaše stávající banka Vám neumožní účet zrušit. I tak je ale možné si založit účet u Sberbank CZ a požádat o převod Vašich trvalých příkazů či souhlasů s inkasem.
Věnujte nám chvilku