K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. Zobrazit podrobnosti

Sberbank CZ zvýšila o 73 procent zisk za první čtvrtletí roku 2018 a vydělala 96 milionů korun

Za první čtvrtletí roku 2018 Sberbank CZ dosáhla zisk po zdanění ve výši 96,182 milionů korun. V porovnání s hospodářskými výsledky za stejné období předchozího roku se zvýšil o více než 73 procent. K navýšení přispěly především rekordní objemy FÉR půjček a FÉR hypoték, díky nimž rostly provozní výnosy, a pozitivní vývoj opravných položek na úvěrové portfolio.

Úvěry pro fyzické osoby překonaly v prvním čtvrtletí další prodejní rekordy. „Naše FÉR hypotéky a FÉR půjčky se těší stále vysokému zájmu klientů. Meziročně se zvýšil objem hypoték o 29 % a spotřebitelských úvěrů dokonce o 35 %. Klienti oceňují naše férové produkty s jasnými podmínkami a transparentním úročením, kdy se dozvědí sazbu okamžitě na základě financované částky a doby splatnosti,“ komentuje výsledky Edin Karabeg, generální ředitel a předseda představenstva Sberbank CZ.

„Provozní zisk před tvorbou rezerv a opravných položek dosáhl ke konci března 525,80 mil. korun. Pozitivní vliv na výsledek mělo zvýšení úrokových výnosů. Provozní a správní náklady se oproti loňskému roku mírně zvýšily o 2,9 % na 414 mil. Kč, vliv měly vyšší mzdové náklady a odpisy investic do inovativních projektů banky. Čtvrtletní zisk je díky vysoké kvalitě úvěrového portfolia pozitivně ovlivněn také nižšími opravnými položkami,“ doplňuje Dušan Baran, finanční ředitel a člen představenstva Sberbank CZ.

Sberbank CZ, a.s.
Sberbank CZ je univerzální bankou se širokou nabídkou finančních produktů a služeb retailovým klientům, malým a středním firmám i velkým společnostem. Její základní hodnotou je co nejvyšší spokojenost klientů. Zakládá si na férovém přístupu a vstřícných službách. Dlouhodobě rozvíjí program FÉR produktů s jasnými cenami a podmínkami. V rámci firemního bankovnictví má Sberbank CZ vedle nabídky běžných bankovních produktů silnou pozici v oblasti devizových operací, strukturovaného a exportního financování. Na českém trhu působí Sberbank CZ od roku 1993, od 1. ledna 1997 jako samostatná akciová společnost. Jejím majoritním vlastníkem je Sberbank Europe AG se sídlem ve Vídni.