K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. Zobrazit podrobnosti

Agentura Fitch zlepšila rating Sberbank Europe

Mezinárodní ratingová společnost Fitch upravila výhled ratingového hodnocení Sberbank Europe ze stabilního na pozitivní. Dlouhodobé závazky Sberbank Europe v cizí měně (IDR) jsou tak hodnoceny na stupni BB+ s pozitivním výhledem.

Přehled aktuálního hodnocení
Hodnocení dlouhodobých závazků banky v cizí měně: potvrzeno na 'BB+', výhled pozitivní
Hodnocení krátkodobých závazků banky v cizí měně: potvrzeno na 'B'
Hodnocení úvěrové důvěryhodnosti banky: potvrzeno na 'b+'
Hodnocení schopnosti externích subjektů podpořit banku v případě obtíží: potvrzeno na '3'

Úprava hodnocení souvisí se zlepšením schopnosti Sberbank Rusko podpořit Sberbank Europe v případě obtíží, a též se změnou stabilního výhledu na pozitivní u dlouhodobých závazků Ruska v cizí měně (IDR), které potvrdila agentura Fitch koncem září. Více informací o ratingovém hodnocení Sberbank naleznete na internetových stránkách společnosti Fitch zde.

Sberbank CZ, a.s.

Sberbank CZ je univerzální bankou s širokou nabídkou finančních produktů  a služeb retailovým klientům, malým a středním firmám i velkým společnostem. Její základní hodnotou je co nejvyšší spokojenost klientů. Zakládá si na férovém přístupu  a vstřícných službách. Dlouhodobě rozvíjí program FÉR produktů s jasnými cenami a podmínkami. Sberbank CZ získala druhé místo v soutěži Klientsky nejpřívětivější banka roku 2016 a spořicí účet byl vyhlášen jako Nejlepší finanční produkt roku 2016. V rámci firemního bankovnictví má Sberbank CZ vedle nabídky běžných bankovních produktů silnou pozici v oblasti devizových operací, strukturovaného a exportního financování. Jako první banka v ČR získala značku nezávislého českého programu SLEDUJEME/SNIŽUJEME CO2. Na českém trhu působí Sberbank CZ od roku 1993, od 1. ledna 1997 jako samostatná akciová společnost. Jejím majoritním vlastníkem je Sberbank Europe AG se sídlem ve Vídni.