K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. Zobrazit podrobnosti

Agentura Fitch zlepšila rating Sberbank Europe

Mezinárodní ratingová společnost Fitch upravila výhled ratingového hodnocení Sberbank Europe ze stabilního na pozitivní. Dlouhodobé závazky Sberbank Europe v cizí měně (IDR) jsou tak hodnoceny na stupni BB+ s pozitivním výhledem.

Přehled aktuálního hodnocení
Hodnocení dlouhodobých závazků banky v cizí měně: potvrzeno na 'BB+', výhled pozitivní
Hodnocení krátkodobých závazků banky v cizí měně: potvrzeno na 'B'
Hodnocení úvěrové důvěryhodnosti banky: potvrzeno na 'b+'
Hodnocení schopnosti externích subjektů podpořit banku v případě obtíží: potvrzeno na '3'

Úprava hodnocení souvisí se zlepšením schopnosti Sberbank Rusko podpořit Sberbank Europe v případě obtíží, a též se změnou stabilního výhledu na pozitivní u dlouhodobých závazků Ruska v cizí měně (IDR), které potvrdila agentura Fitch koncem září. Více informací o ratingovém hodnocení Sberbank naleznete na internetových stránkách společnosti Fitch zde.

Sberbank CZ, a.s.

Sberbank CZ je univerzální bankou s širokou nabídkou finančních produktů  a služeb retailovým klientům, malým a středním firmám i velkým společnostem. Její základní hodnotou je co nejvyšší spokojenost klientů. Zakládá si na férovém přístupu  a vstřícných službách. Dlouhodobě rozvíjí program FÉR produktů s jasnými cenami a podmínkami. Sberbank CZ získala druhé místo v soutěži Klientsky nejpřívětivější banka roku 2016 a spořicí účet byl vyhlášen jako Nejlepší finanční produkt roku 2016. V rámci firemního bankovnictví má Sberbank CZ vedle nabídky běžných bankovních produktů silnou pozici v oblasti devizových operací, strukturovaného a exportního financování. Jako první banka v ČR získala značku nezávislého českého programu SLEDUJEME/SNIŽUJEME CO2. Na českém trhu působí Sberbank CZ od roku 1993, od 1. ledna 1997 jako samostatná akciová společnost. Jejím majoritním vlastníkem je Sberbank Europe AG se sídlem ve Vídni.

Věnujte nám chvilku