K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. Zobrazit podrobnosti

Novinky

Sberbank dosáhla rekordní hospodářský výsledek, za tři čtvrtě roku zvýšila čistý zisk o 97 procent na 494 milionů korun

Za tři čtvrtletí roku 2019 Sberbank CZ dosáhla rekordní čistý zisk po zdanění ve výši 494 milionů korun, který tak meziročně vzrostl o 97 procent. K dosažení výborného výsledku přispěly vyšší výnosy z čistých poplatků a provizí, vyšší úrokové výnosy a zároveň nižší provozní náklady. Díky tomu bance vzrostl provozní zisk a dosáhla nejlepší hospodářský výsledek v dosavadní historii Sberbank v České republice. Pozitivní vliv na něj má i vysoká kvalita úvěrového portfolia, která přispěla ke snížení opravných položek.

Sberbank CZ slaví, zaměstnancům daruje Dny zdraví

Sberbank slaví 12. listopadu výročí založení. Je to již 178 let, kdy v roce 1841 začala působit jako malá regionální spořitelna. Pro své zaměstnance Sberbank CZ připravila právě v tento den dárek v podobě zahájení Dnů zdraví.

Odstávka elektronického bankovnictví 8. 11. a 9. 11. 2019

Vážení klienti,

dovolujeme si Vás informovat, že od pátku 8. 11. 2019 od 22:00 hodin do soboty 9. 11. 2019 do večerních hodin budou funkční v omezeném režimu nebo zcela mimo provoz aplikace Sberbank Online Banking, Homebanking a MultiCash z důvodu technické údržby.

Sberbank sází stromy

Sberbank zahájila spolupráci s Českým svazem ochránců přírody na programu záchrany starých odrůd ovocných stromů. Banka slíbila, že za každý nový úvěr zasadí strom. První stromy ovocné stromy zasadili zaměstnanci Sberbank 25. 10. v Doubí u Karlových Varů. Tento týden pokračují v Bolaticích ve Slezsku (30. 10.) a na Třebíčsku u Opatova (1. 11.). Dne 8. 11. bude tým zaměstnanců sázet stromy na Břevnově v Praze.

Světový den spoření, aneb jak jsou na tom se spořením Češi

Na datum 31. října připadá Světový den spoření. České domácnosti, podle průzkumu, který nechala udělat Sberbank, zbyde průměrně na konci měsíce 7 tisíc korun. Desetině ale zůstává maximálně tisícikoruna a skoro 13 procent si nešetří nic. 60 procent lidí se snaží ušetřit co nejvyšší částku.

Sberbank zvýšila úroky spoření v USD na 1 % ročně

Sberbank zvýšila úročení spořicích účtů vedených v amerických dolarech, a to až na 1 % ročně. Tato sazba patří k nevyšší sazbě pro dolarové úložky na trhu. Banka zrušila i podmínku otevření běžného účtu pro získání výhodnější sazby spoření, zrušila i pásmové úročení. Místo něj zavedla výhodnější prahové úročení, kdy klienti získají nejvyšší možnou sazbu na celou spořenou částku. Spoření je určeno pro fyzické osoby, fyzické osoby podnikatele i právnické osoby s obratem do 25 milionů korun.

Sberbank snižuje úroky hypoték na 2,49 procent

Od 23. září snižuje Sberbank plošně úročení hypotečních úvěrů. Nejnižší možnou sazbou je nyní 2,49 procent ročně pro FÉR hypotéku s fixací na 5, 7 a 10 let. Toto snížení Sberbank řadí mezi banky s nejnižšími úroky hypoték na trhu.

Sberbank a Český svaz ochránců přírody zachraňují staré odrůdy ovocných stromů

Nadační fond Sberbank zahájil spolupráci s Českým svazem ochránců přírody na záchranu starých odrůd ovocných stromů. Zástupci nadačního fondu předali ČSOP na podporu tohoto programu šek ve výši 300 tisíc korun.

Sberbank byla vyhlášena nejlepší transakční bankou střední a východní Evropy

Sberbank se stala vítězem globální finanční soutěže Transaction Banking Awards 2019. Dle pořadatele soutěže, britského časopisu The Banker, se Sberbank již podruhé za sebou stala nejlepší bankou pro obchodní transakce ve střední a východní Evropě.