Newsletter

Bojovat za zdraví se vyplácí

Movember je dnes synonymem boje proti mužským nemocem s celosvětovým renomé. Začalo to však docela nevinně. Dva přátelé z australského města Melbourne se jednoho dne rozhodli odstartovat projekt, který bude mít smysl, a tak je napadlo zvýšit povědomí o vážných nemocech mužů a zároveň získat peníze na prevenci a pomoc nemocným. Jako maskota akce vybrali známý mužský atribut, knír.

Ačkoliv se jim napoprvé nepodařilo získat žádné peníze, do akce se zapojilo 30 mužů, kteří se stali kníratými ambasadory prvního ročníku (říkali si Mo Bros, tedy Mo-bratři). To bylo ještě v roce 2003. Již o rok později se akce zúčastnilo 500 ambasadorů včetně ambasadorek (Mo Sistas, tedy Mo-sestry) a podařilo se vybrat přes 30 tisíc euro.

A jak to vypadá dnes? Movember je vlivné hnutí, které každý rok v listopadu oslovuje muže a ženy ze všech částí světa. Jen minulý rok se akce zúčastnilo více než 5 milionů ambasadorů a zapojily se země jako Švýcarsko, Anglie, USA, Německo a mnohé další.

Česká republika se přidala s malým zpožděním a řadí se mezi tradiční účastníky od roku 2010. A zde se dostává ke slovu naše banka. Movemberu se účastníme již poněkolikáté a jsme hrdí na to, že se nám každý rok daří získat více peněz a rozšiřovat osvětu mezi rostoucí množství lidí. Na zdraví totiž záleží.

Chcete se stát součástí a zachránit lidské životy?

  • Řekněte o Movemberu přátelům
  • Připomeňte známým, že prevence je důležitá
  • Jste-li muž, prohmatejte svá varlata
  • Jste-li žena, řekněte partnerovi, aby se prohmatal nebo to vezměte do vlastních rukou

Pomozte i těm, které neznáte, a přispějte

Platební kartou

Najděte Sberbank na
cz.movember.com/donate
Vyberte Mo-bratra nebo
Mo-sestru a přispějte

QR platbou

Načtěte
QR kód
Zadejte výši příspěvku

Bankovním převodem

Na účet
2600575376/2010
Uveďte variabilní symbol 200

Mo-bratři a Mo-sestry ze Sberbank do toho jdou.

Jdu do toho s vámi

Více informací o hnutí na cz.movember.com nebo na facebooku Sberbank.