K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. Zobrazit podrobnosti

Informace o směrnici MiFID

Na tomto místě naleznete povinné informace dle pravidel směrnice Evropského parlamentu a Rady 2014/65/EU o trzích finančních nástrojů (MIFID II) a související legislativy. Tyto pravidla upravují obchodování s investičními cennými papíry, cennými papíry kolektivního investování, nástroji peněžního trhu a finančními deriváty.

Základním cílem této legislativy je zvýšení ochrany Vás jako investorů a standardizování ochrany investorů v celé Evropské Unii. Důraz je kladen na poskytování ochrany klientů dle jejich úrovně znalostí a zkušeností v oblasti investování.

Následující dokumenty informují především o zařazení klientů do jednotlivých kategorií a související míře jejich ochrany, investičních službách a pravidlech, kterými se Sberbank CZ řídí při jejich provádění, a popisují investiční nástroje vč. rizik, která jsou s nimi spojená.

Věříme, že informace uvedené v těchto dokumentech budou pro vás prospěšné a pomohou vám zodpovědně přijmout investiční rozhodnutí.

Důležité dokumenty

Příloha 1 - Předobchodní informace
Příloha 2 - Kategorizace klienta
Příloha 3 - Pravidla provádění pokynů klientů za nejlepších podmínek
Příloha 4a - Popis investičních nástrojů a upozornění na rizika - cenné papíry
Příloha 4b - Popis investičních nástrojů - deriváty
Příloha 5 - Rozdělení vhodných investičních nástrojů do investičních profilů
Příloha 6 - Produktový katalog
Příloha 7 - Přehled nákladů a poplatků spojených s investičními nástroji

Nejčastější převodní místa

TOP 5 nejčastěji využívaných převodních míst z hlediska objemů provedených pokynů zákazníků v uplynulém roce